Щиро вітаємо Вас на сайті кафедри

хірургічної стоматології!

Штат кафедри: 1 професор, 4 доценти, 8 асистентів, 2 лаборанти.

Дисципліни, що викладаються на кафедрі:

"Хірургічна стоматологія"

"Основи стоматології"

На кафедрі навчаються студенти:

стоматологічного факультету

медичної факультету

за спеціальностями:

"стоматологія" (ІII - V курс)

"лікувальна справа" (V курс)

за формою навчання:

  • очна.

Хірургічна стоматологія є обов'язковою і важливою ланкою серед усіх стоматологічних дисциплін.

Вона забезпечує фундаментальні теоретичні знання, на базі яких ґрунтується вся наступна підготовка майбутнього лікаря-стоматолога.

На нашій кафедрі студенти вивчають всі основні розділи щелепно-лицевої хірургії: викладається методика обстеження хворих, наводяться основні відомості про застосування загального та місцевого знеболювання, розглядаються сучасні місцеві анестетики й ускладнення, пов'язані з їх застосуванням, детально вивчається операція типового та атипового видалення зуба, можливі ускладнення і методи їх профілактики.

Велику увагу приділено етіології, патогенезу, особливостям клінічного перебігу, диференціальній діагностиці та лікуванню гострих і хронічних (неспецифічних і специфічних) запальних захворювань щелеп і м'яких тканин, розглядаються особливості перебігу запальних процесів у хворих різних вікових груп.

Вивчаються травматичні ушкодження щелепно-лицевої ділянки, а саме невогнепальні та вогнепальні поранення м'яких тканин і переломи кісток щелепно-лицевої ділянки, вивихи нижньої щелепи, особливості клінічного перебігу і надання допомоги хворим у разі термічних уражень, а також основи військової стоматології.

Розглядаються захворювання слинних залоз, пухлиноподібні утворення м'яких тканин і кісток лицевого скелета, доброякісні та злоякісні пухлини цієї локалізації, передракові захворювання. Вивчаються захворювання скронево-нижньощелепного суглоба, захворювання й ушкодження нервів щелепно-лицевої ділянки.

Своєчасний візит до стоматолога-хірурга допоможе уникнути хірургічного лікування!