НАУКОВА РОБОТА

КАФЕДРИ ХІРУРГІЧНОЇ СТОМАТОЛОГІЇ

Співробітниками кафедри вивчається можливість впливу на процеси репаративного остеогенезу переломів та післяопераційних дефектів кісток щелепно-лицевої ділянки, а також клініко-патогенетичне обґрунтування використання нових лікувальних засобів при лікуванні захворювань тканин пародонта.

Високий науковий рівень викладання на кафедрі хірургічної стоматології базується на використанні досягнень теоретичних та практичних знань в стоматологічній та педагогічній практиці.

Викладачі та студенти приймають активну участь в науково-практичних конференціях Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського та доповідають щодо власних наукових здобутків у інших містах України.

V науково-практична конференція «Інноваційні технології в стоматології»,

НОК «Червона калина»

V науково-практична конференція «Інноваційні технології в стоматології»,

НОК «Червона калина»

Реєстрацію учасників конференції проводили асистенти кафедри хірургічної стоматології

Твердохліб Н.О. та Яськів О.А.

VІ науково-практична конференція «Інноваційні технології в стоматології», НОК «Червона калина»

VІ науково-практична конференція «Інноваційні технології в стоматології»,

НОК «Червона калина»

Доброю традицією стало проведення фахівцями стоматологічного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І. Горбачевського науково-практичної конференції “Інноваційні технології в стоматології”, яка відбулася 25 вересня 2015 року на базі конгрес-центру навчально-оздоровчого комплексу “Червона калина” ТДМУ.

Мета конференції – ознайомити науковців і практикуючих стоматологів з особливостями застосування сучасних методів лікування та профілактики стоматологічних захворювань.

Роботу конференції очолили проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан, завідувач кафедри хірургічної стоматології, професор Ярослав Нагірний.

Реєстрацію учасників конференції проводили асистенти кафедри хірургічної стоматології

Беденюк О.С. та Ковтун Н.Я.

Кафедра хірургічної стоматології, 25 вересня 2015 рік

VІІ науково-практична конференція «Інноваційні технології в стоматології» 2016 рік

НОК «Червона калина»

Особливу зацікавленість викликала доповідь доктора медичних наук, професора Нагірного Я. П.

про нетипові клінічні випадки перебігу стоматологічних захворювань на тлі соматичної патології з власної практики.

На VІІІ науково-практичній конференції «Інноваційні технології в стоматології» 2017 рік,

з цікавою презентацією виступив кандидат медичних наук, доцент Скакун Л. М.

де був представлений новий спосіб пластики післяопераційних дифектів тканин губ та кута рота.

На зустрічі з заступником Міністра охорони здоров’я України Олександром Лінчевським були присутні викладачі кафедри хірургічної стоматології доценти Гутор Н.С., Скакун Л.М.

Спілкування пройшло у формі діалогу. Олександру Лінчевському викладачі кафедр ставили запитання, цікавили відповіді на питання щодо іспитів «Крок», можливості подальшої самореалізації в медичній галузі, реформи в медицині.

На базі Української медичної стоматологічної академії (Полтаві) 29-30 березня 2018 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Стоматологія».

У олімпіаді взяло участь понад 80 студентів з 14 вищих навчальних медичних закладів різних міст України. До складу команди Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського увійшли студенти 4 і 5 курсів, які отримали найкращі результати під час першого туру олімпіади – Христина Врублевська (4 курс), Соломія Маркевич (4 курс), Юлія Уніят(5 курс), Тарас Мочульський (5 курс), Оксана Маркевич (5 курс), Ілона Ремезюк (5 курс).

Згідно з правилами проведення олімпіади, передбачено не лише індивідуальні змагання студентів, але й командний залік.

Олімпіада відбувалася у два етапи. В перший день учасники письмово відповідали на запитання з усіх розділів стоматології, зашифровані роботи перевіряло незалежне журі. Наступного дня були оголошені імена студентів, які вийшли у фінал. Фіналісти повинні були перед аудиторією відповісти на 4 теоретичні і 4 практичні питання з різних напрямків стоматології, час на підготовку – 30 секунд. Відповіді оцінювало журі, що складалось з 12 викладачів з різних вищих медичних навчальних закладів України. До фіналу вийшла студентка 5 курсу стоматологічного факультету Ілона Ремезюк, яка у напруженій боротьбі отримала третє місце.

Загалом студенти ТДМУ посіли четверте командне місце.

У роботі журі ІІ туру Всеукраїнської олімпіади взяв участь завідувач кафедри хірургічної стоматології, професор Ярослав Нагірний. Команду ТДМУ готувала та супроводжувала асистент кафедри хірургічної стоматології Лоза Х.О

На науково-практичній конференції з міжнародною участю «Сучасні підходи до профілактики, діагностики та лікування захворювань тканин пародонта і слизової оболонки порожнини рота» II день конференції 20.04.2018 р. на секційному засіданні № 1 з цікавою клінічною презентацією виступила кандидат медичних наук, доцент Гутор Н.С. де представила сучасний метод автотрансплантації для заміни втрачених зубів.